Érintésvédelmi jegyzőkönyv

Érintésvédelmi jegyzőkönyv

Az érintésvédelmi jegyzőkönyv igazolja, hogy a hatályos rendelkezések értelmében a villamos berendezés szakszerű érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálata megtörtént. Az érintésvédelmet, más szóval az áramütés elleni védelem felülvizsgálatát KÖTELEZŐ jelleggel a 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet 1. mellékletében szereplő Villamos Biztonsági Szabályzat írja elő. Ez a rendelet nem csak az újonnan átadott építmények esetében érvényes, hiszen az érintésvédelmi felülvizsgálatot időszakosan is el kell végeztetni, illetve minden olyan esetben, amikor az építmény bővítésre, átalakításra kerül. Azokban az esetekben is kötelező érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálatot készíttetni, ha az építményben megbontásra került egy villamos berendezés vagy éppen új villamos berendezést installáltak. Az elvégzett vizsgálatokról érintésvédelmi jegyzőkönyv készítése kötelező. Ezekkel a vizsgálatokkal elkerülhetőek és megelőzhetőek az esetleges áramütésből származó balesetek.

Érintésvédelmi jegyzőkönyv készítése során a szakemberek tájékoztatják a tulajdonosokat a szükséges biztonságtechnikai intézkedések tárgyában, így még biztonságosabbá válik az építményben üzemelő villamos berendezések használata, illetve kezelése.

Az évek során több, mint 250 elektromos hálózatot vizsgáltunk felül és több, mint 150 alkalommal végeztünk el villamosbiztonsági munkálatokat!

Gyakori kérdések a témában

Az érintésvédelmi jegyzőkönyv minta 2023 már 2020. augusztus elseje óta VBF, azaz villamos biztonsági felülvizsgálat. Ennek dokumentálására szolgáló jegyzőkönyv letöltető például a Magyar Elektrotechnikai Egyesület honlapjáról.

Az érintésvédelmi jegyzőkönyv minta 2023 már 2020. augusztus elseje óta VBF, azaz villamos biztonsági felülvizsgálat. Ennek dokumentálására szolgáló jegyzőkönyv letöltető például a Magyar Elektrotechnikai Egyesület honlapjáról.

Érintésvédelmi jegyzőkönyv ára

Míg a korábbi rendelkezés szerint, a villamos berendezések áramütés elleni védelmének, ill. azok állapotának felülvizsgálatát, valamint a villamos berendezések tűzvédelmi jellegű felülvizsgálatát két különböző vizsgálatként kellett elvégeznie az elektromos szakembernek, addig a 2020. július végén bekövetkezett jogszabályi módosítás értelmében nem külön-külön, hanem egyszerre, egy időben szükséges elvégezni ezt a két vizsgálatot.

Ennek értelmében az érintésvédelmi jegyzőkönyv ára, valamint a villamos berendezés tűzvédelmi jellegű vizsgálatának az ára egy összegben kerül megfizetésre. A villamos berendezések összetett vizsgálata a villamos biztonsági felülvizsgálat fedőnevet kapta. A 40/2017. (XII. 4.) NGM rendeletben megfogalmazást nyert többek között az is, hogy a villamos biztonsági felülvizsgálat elvégzéséhez milyen jogosultsággal kell rendelkeznie a villamos szakembernek, valamint, hogy az elvégzett villamos biztonsági felülvizsgálatról mindössze csak egy dokumentumot, vagyis a villamos biztonsági felülvizsgálati jegyzőkönyvet kell kiállítania.

Kérjen ajánlatot írásban vagy vegye fel velünk a kapcsolatot telefonon!

Bejegyzéseink

Aktualitások, hírek

Hírek az iparágból, naprakészen.

Blog oldalunkat azért hoztuk létre, hogy az érdeklődők aktuális információkat kapjanak az esetleges változásokról, fontos témákról. Célunk, hogy szakértőként érthetővé és értelmezhetővé tegyük a villamosbiztonsággal-, érintésvédelemmel- és villámvédelemmel kapcsolatos  információkat.